Leto je v plnom prúde

Majstrovstvami Európy a SR sme / ste aktívne otvorili letnú sezónu NW na Slovensku. Nordic Walking sa stáva viac a viac populárnym, čomu sa nesmierne tešíme.

Screen Shot 2015-08-14 at 11.49.15

Naplno sa nám rozbehla súťaž Ultrawalker/ultrawalkerka, makáte a posielate nám odchodené kilometre. Na záver roka vyhodnotíme víťaza (tú/toho najaktívnejšiu/šieho) a odmeníme. V súvislosti s nachodenými kilometrami v rámci tejto súťaže pripravujeme aj jedno veľké prekvapenie.

Veľký úspech zaznamenáva aj Slovak Nordic Walking Tour, bodovaná celoročná NW súťaž. Úspešne sú za nami už dve kolá, júnové Majstrovstvá SR a júlový Memoriál J. Stilla. Tešíme sa na kolá ďalšie, septembrový “polmaratón” Svit – Poprad, septembrový Memoriál P. Antala a decembrový Zimný NW. Stále sa môžete do súťaže zapojiť!

Celé prázdniny, každú stredu od 14.00 – 15.00 h., sme pre všetkých záujemcov o NW pripravili “rýchlokurz NW”, ktorý je zdarma a je organizovaný v krásnom prostredí Skalnatého Plesa.

Zdarma si tiež v rámci “Tatry card” môžete vyskúšať minikurz NW. Každý piatok od 10.00 – 10.30 hod. v našom centre na Štrbskom Plese.

Okrem tradičných NW lekcií na Štrbskom Plese sme zaznamenali s NW úspech medzi deťmi v medzinárodnom tábore olympionizmu a tiež na gymnastickom sústredení mladých talentov vo Smokovci. Obe akcie sme si super užili.

Celé leto sa na nás obracajú firmy so záujmom o NW teambuildingy a detox pobyty. Je to veľká paráda, niečo nové si vyskúšať, urobiť niečo pre svoje zdravie a pritom všetkom sa aj zabaviť.

Nedávno sme sa povenovali aj seniorom, študentom Univerzity tretieho veku, na športovom pobyte v Modre – Harmónii. Cez leto pracujeme aj so seniormi SOV v tradičnom projekte “Kráčajme za zdravím”.

Venujeme sa aj rozvoju NW a školeniam nových inštruktorov a tiež kurzistom v minikurzoch, základných kurzoch a kurzoch sprievodcov. Kurzy organizujeme aj mimo Tatier, po celom Slovensku. Tešíme sa, že máte veľký záujem o naše kurzy a posúvate nás nesmierne vpred.

Nie len pre Košičanky a okolie, pripravujeme NW pochod v rámci VELVET RUN, ktorý sa uskutoční 30.08. v lesoparku Anička. V októbri pripravujeme v KE ešte jeden pretek, dáme vám včas vedieť.

19. septembra sa uvidíme v Bratislave na tradičnom pochode AVON.

Koncom septembra sa vidíme aj v Liptovsom Mikuláši na akcii MOVE WEEK.

V októbri ide vedenie asociácie na svetový kongres INWA do Barcelony, aby sme získali najnovšie info zo sveta NW pre vás.

Sme veľmi radi, že máte záujem aj o lekcie s našimi inštruktormi v Bratislave, Nitre a iných mestečkám a mestách.

Najväčším záujemcom o NW dávame do pozornosti druhý (a posledný) tohtoročný kurz “akreditovaný inštruktor severskej chôdze”, ktorý sa bude konať posledný septembrový a posledný októbrový víkend. Ešte je čas prihlásiť sa. Nasledujúci bude až v roku 2016.

Termíny našich kurzov (dajú sa s nami dohodnúť aj iné).

Jednoducho, makáme, makáte, makajú a hlavne všetci spoločne kráčame za zdravím. Ďakujeme, že s nami rozvíjate túto parádnu ozdravno – športovú aktivitu vhodnú naozaj pre všetkých!